Gefeliciteerd Aqua for All!
Aqua for All zet zich in voor mensen die geen schoon drinkwater en goede toiletten hebben. En dat doet de stichting nu al tien jaar! Deze week vierde Aqua for All haar verjaardag. Ook Water for Life kent Aqua for All goed.
Aqua for All zorgt dat kennis en expertise uit de Nederlandse watersector wordt ingezet in de strijd tegen de wereldwijde drinkwater- en sanitatieproblematiek. Het idee voor de stichting kwam tien jaar geleden van de KVWN (de vereniging van drinkwateringenieurs). De NVA (de vereniging van afvalwater en rioleringsingenieurs) sloot zich aan en verschillende drinkwaterbedrijven gaven een startdonatie om Aqua for All op gang te helpen.
400.000 arme mensen
Aqua for All heeft een mooie ambitie: eind 2015 moeten 400.000 van de armste mensen in de wereld voorzien zijn van veilig water en/of goede sanitaire voorzieningen, zoals toiletten. Dat wil de stichting bereiken door projecten in Derde Wereldlanden te helpen ontwikkelen. Aqua for All mobiliseert geld, middelen en kennis vanuit de Nederlandse watersector naar deze landen. Alle projecten van Water for Life worden door Aqua for All verdubbeld.
Wandelen voor Water
Elk jaar organiseert de stichting bovendien de landelijke campagne Wandelen voor Water. Basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 ervaren voor één dag wat leeftijdgenootjes in ontwikkelingslanden moeten doen om aan drinkwater te komen: kilometers wandelen met liters water op hun rug. De kinderen laten zich sponsoren door familie, vrienden en bekenden. De opbrengst wordt besteed aan projecten in ontwikkelingslanden.
Mer info op
www.aquaforall.nl