Water for Life
  • RSS
  • logo
  • Twitter
Een miljard mensen zonder schoon drinkwater! Help jij ons helpen?
banner

Nieuw project in Vietnam: hulp voor Hoa Vang

Hoa Vang is een afgelegen deel van de stad Danang in Vietnam. Er wonen maar weinig mensen en er zijn maar een paar dorpen. Het drinkwatersysteem is nog erg onderontwikkeld.

Tot nu toe moesten de mensen altijd gebruikmaken van grondwater uit putten. Die putten zitten vol verontreiniging doordat er ook geen riolering in het gebied is. Er zijn alleen heel beperkte sanitaire voorzieningen. Samen met het drinkwaterbedrijf Dawaco gaan we de situatie voor een deel van de mensen verbeteren. Het drinkwaterbedrijf gaat de hoofdleiding van tien kilometer lang naar de dorpskernen leggen en wij gaan zorgen voor huisaansluitingen. In totaal gaat het om 2.257 huishoudens die nieuwe aansluitingen krijgen. Ongeveer 9.000 mensen zullen dan water geleverd krijgen van het drinkwaterbedrijf dat voldoet aan de drinkwaterstandaard!

Handen wasssen
Naast het drinkwater gaan we ook iets doen aan sanitatie. Op twee scholen, een kinderdagverblijf en in een gezondheidskliniek gaan we de sanitatie verbeteren. Dat betekent dat we zorgen voor goede wc’s en voor goede septic tanks zodat het afvalwater goed wordt opgevangen. De kinderen op de school krijgen ook schoon water uit de kraan zodat ze hun handen kunnen wassen en daarmee wordt voor hen een bijdrage aan hun gezondheid geleverd.

Het begin van meer hulp!
De aftrap van het project heeft inmiddels plaatsgevonden en het is de bedoeling om binnen zes maanden, voor 1 juli 2011, al het werk te hebben afgerond. Met dit Water for life-project kunnen we maar een deel van de mensen helpen. We zijn nu in overleg gegaan met de Asian Development Bank om te zorgen dat ook de andere mensen schoon water krijgen. De ADB is op zoek naar drie miljoen dollar bij donoren om dat mogelijk te maken. Daarmee wordt ons project een belangrijke aanjager van meer investeringen in dat gebied.